“Tworzę ogród naturalny”, czyli praktyczny poradnik o planowaniu pięknej zieleni wokół domu

“Tworzę ogród naturalny”, czyli praktyczny poradnik o planowaniu pięknej zieleni wokół domu

   Któż z nas nie marzy o pięknym, bujnym ogrodzie, w którym kompozycje kwiatowe zachwycają kolorami i zapachami, a zieleń wprowadza w uspokajający klimat. Jak miło jest usiąść z filiżanką kawy wśród takiego krajobrazu i napawać się pięknem swojej przestrzeni. Niestety nie każdy ma rękę do tworzenia zachwycających ogrodów, nie każdy zna się na roślinach i aranżacjach zielonych terenów. Na szczęście są takie książki, dzięki którym poradzi sobie nawet największy laik.

Użyteczny poradnik nie tylko dla specjalistów

   Na rynku istnieje wiele poradników związanych z różnymi rodzajami hobby. Również w kwestii aranżacji i pielęgnacji roślin znajdziemy ogrom tytułów, które mogą nas wesprzeć w takich przedsięwzięciach. Piet Oudolf oraz Henk Gerritsen wydali książkę, dzięki której nie tylko zaplanujesz swój ogród, ale także wprowadzisz plan w życie za pomocą własnych rąk.

   “Tworzę ogród naturalny” jest praktycznym poradnikiem poświęconym zagadnieniom z różnych zakresów tworzenia zieleni. Dotyczy nie tylko działek, ale także balkonów, tarasów i roślinności wewnątrz domu. Autorzy zawarli w nim 180 gatunków różnych roślin, które są aktualnie bardzo modne i utrzymują się w stylu rustykalnym. Mowa tutaj między innymi o bylinach i przeróżnych bujnych trawach. Rośliny zostały szczegółowo scharakteryzowane i opisane. Poza tym dowiadujemy się jak dane okazy sadzić, jak je doglądać i pielęgnować, aby cały czas cieszyły nasze oko i zdobiły przestrzeń.

Oudolf i Gerritsen podpowiadają także jak daną roślinność komponować i zestawiać ze sobą, by tworzyły piękne i okazałe rabaty. Z książką mamy możliwość pracować zarówno z małymi, jak i większymi kwiatami i formami.

   “Tworzę ogród naturalny” to świetna pozycja dla amatorów zieleni, ale także dla profesjonalnych architektów krajobrazu i zawodowych ogrodników. Książka uczy, poszerza horyzonty i inspiruje. Treści zawarte w poradniku mają na celu zachęcać czytelnika do działania i stworzenia niepowtarzalnego naturalistycznego ogrodu, który nie jest zarezerwowany tylko dla wiejskich posesji. Autorzy stworzyli zbiór niezbędnej i obfitej wiedzy, będącym wynikiem fascynacji naturą i roślinnością.

© 2022 Tworzę ogród naturalny · Crumbs Theme by WPCrumbs