Naturalny ogród – harmonijna przestrzeń w zgodzie z naturą

Naturalny ogród – harmonijna przestrzeń w zgodzie z naturą

Obcowanie z naturą i przebywanie na co dzień wśród zieleni i kwiatów jest bardzo ważne dla każdego człowieka. W miastach zamiast równo przystrzyżonych trawników coraz częściej widać kwietne łąki. Także w prywatnych ogrodach, na tarasach i balkonach nierzadko zauważyć można pięknie zagospodarowaną w naturalny sposób przestrzeń. Jak stworzyć swój własny ogród od podstaw, nie mając wiedzy o roślinach? Z pomocą przyjdzie książka “Tworzę ogród naturalny”. Jej autor Piet Oudolf pomaga czytelnikom poznać cechy naturalnych ogrodów oraz rośliny, które warto sadzić.

Naturalny kącik w ogrodzie

W Europie coraz częściej zaobserwować można zmianę ogrodowych upodobań mieszkańców. Równo strzyżone żywopłoty zastępowane są grupami krzewów. W miejscach trawników powstają łąki kwietne, dzikie rośliny rosną swobodnie, nieścinane przy pierwszej lepszej okazji. Właśnie taka współpraca mieszkańców z przyrodą pozwala na istnienie przepięknych naturalnych ogrodów. Człowiek żyje w nich w zgodzie z roślinami i zwierzętami, a wszystko odbywa się z dużą korzyścią dla planety.

Jak stworzyć swój własny naturalny kącik?

Piet Oudolf jest jednym z prekursorów idei naturalnego ogrodu i inspiruje wielu ludzi do tworzenia swojego własnego kąta w sposób sprzyjający środowisku. Książka “Tworzę ogród naturalny” przeznaczona jest zarówno dla profesjonalistów, jak i dla zupełnych amatorów. Informacje w niej zawarte przydadzą się każdemu, kto chciałby stworzyć swój naturalny ogród nawet na niewielkiej przestrzeni. Pozycja podzielona jest na trzy części. Pierwsza zawiera opis bylin i traw, które idealnie nadadzą się do ogrodu naturalnego, tworząc piękny krajobraz o każdej porze roku. Druga część to klasyfikacja roślin ze względu na warunki siedliskowe, architekturę ogrodu, a także wygląd. Każdemu przecież podoba się co innego. Olbrzymi wybór sprawia jednak, że wszyscy znajdą rośliny odpowiednie do swojej przestrzeni. Część trzecia to plany nasadzeń, czyli przykłady kompozycji dla małych i dużych ogrodów i rabatek.

Książka “Tworzę ogród naturalny z księgarni internetowej” to pozycja, która pomoże każdemu w stworzeniu wyjątkowej, harmonijnej przestrzeni w zgodzie z naturą.

© 2022 Tworzę ogród naturalny · Crumbs Theme by WPCrumbs